restauracja włoska Bianca Kraków

Świetna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród licznych wariantów, które daje europejska sztuka kulinarna na szczególną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Pasty to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. Restaurants near Main Market Square Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, gnocchi, piada i liczne desery – takich jak granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mascarpone i grana padano.
Zobacz film