Egzystowanie w Krakowie

Jednym spośród globalnych utrudnień w większości miast w naszym kraju jest transport. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki powstał przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich szosach. Z tego powodu główną z najważniejszych inwestycji jakie musi rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian a także poprawi całość gospodarki Krakowa.

Spośród pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie elektryczną linię autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy istniejących połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Majchrowski program
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, ale również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze wielu zmian i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.